חל"ת בזמן מכירת החברה וחילופי מעסיקים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מורן

    נשלח ע"ימורן 12:45, 29 בדצמבר 2014

    אני עובדת בחברה כ 4 שנים לפני כשבוע החברה נמכרה. אני נמצאת כרגע בחופשה ללא תשלום לאחר חופשת לידה צפי לחזרה לעבודה 1.2.15 לפי מה שהבנתי כל העובדים צפויים לקבל מכתבי פיטורים ב 1.2.15 מהן הזכויות שלי כעובדת לאחר חל"ד / חל"ת ? האם אני עדיין מוגנת בפני פיטורים גם אם המעסיקים התחלפו ? אשמח לדעת מה אומר החוק לעובדת במצב כמו שלי. תודה

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    11:22, 30 בדצמבר 2014

    מעביד אינו רשאי לפטר עובדת בחופשת לידה עד לאחר 60 יום מסיום חופשת הלידה. על עובדת המפוטרת בהיריון ללא אישור כאמור להגיש תביעה להחזרתה לעבודה ולחילופין לתשלום שכר מלא עד 60 יום לאחר חופשת לידה.במהלך חופשה המשולמת על ידי המעביד - על המעביד לשלם לעובד את כל הזכויות הנלוות. כאשר החופשה אינה משולמת על ידי המעביד, כגון חופשות המשולמות על ידי המוסד לביטוח לאומי (למשל, חופשת לידה או שמירת הריון) או כגון חופשה ללא תשלום, העובד אינו זכאי לזכויות נלוות בתקופת חופשות כאלה. מעביד אינו רשאי להרע את תנאי עבודה לאחר חזרה מחופשת לידה. המעביד חייב לשלם את השכר 60 יום לאחר תום חופשת הלידה בנוסף להודעה מוקדמת של 30 יום ולאחר מכן זכאית העובדת לפיצויי פיטורים.סעיף 30(א) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958, קובע כי כאשר עבר מפעל מיד ליד או חולק או מוזג, אחראי גם המעביד החדש לתשלום שכר עבודה ולתשלומים לקופת גמל המגיעים מן המעביד הקודם. לאחר חילופי מעבידים נשמר הוותק של העובד מיום תחילת עבודתו באותו מקום עבודה, לעניין חופשה שנתית ודמי הבראה, אולם "רצף זכויות" זה נשמר רק לענין אורך תקופת העבודה (הוותק) שילקח בחשבון ולא לענין אפשרות חיוב המעביד החדש ביתרת חופשה או דמי הבראה שנצברו לזכות העובד עד ליום בו חל חילוף המעבידים. בכדי לבחון את זכויותייך באופן מקיף מומלץ לפנות לייעוץ משפטי.

    תגובה
  • 11:29, 30 בדצמבר 2014

    אבל אם אני כרגע בחופשה ללא תשלום ( ילדתי לפני כ5 חודשים) , ומתכוונת לחזור בחודש הבא לעבודה
    האם המעסיק החדש חייב להעסיק אותי 60 ימים 30 ימי הודעה מוקדמת?

    תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    11:37, 30 בדצמבר 2014

    הזכות להיות מוגנת מפיטורין ניתנת לאישה לאחר שעבדה שישה חודשים לפחות אצל המעסיק. במידה וכך, היא זכאית למה שנקרא "תקופה מוגנית מפיטורין" הכוללת את תקופת ההריון, תקופת חופשת הלידה ו- 60 ימים נוספים לאחר חופשת הלידה. למעסיק שמורה הזכות לפטר עובדת אם סיבת הפיטורין איננה ההריון או הלידה עצמם. אם ישנם למשל פיטורים קולקטיבים של עובדים, הוא יוכל לומר למשרד הרווחה כי סיבת הפיטורין איננה ההריון ולראיה העובדים האחרים המפוטרים.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.