התפטרות לאחר תאונת עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 22:02, 16 בינואר 2015

  שלום רב, אני נמצא כבר 3 חודשים בבית עקב תאונת דרכים שבצעתי בדרך לעבודה ושהוכרה כתאונת עבודה גם ע"י ביטוח לאומי. הפגיעה אצלי היא בגב ובצוואר המלווה בכאבים עזים ומאחר ואני עובד במשרה מלאה בעבודה משרדית המצריכה ישיבה ממושכת שאיני מסוגל לה. שאלותי הם : 1) במידה ואחליט להתפטר ולא לחזור לעבודה האם גם במקרה זה אצטרך לתת הודעה מוקדמת או בגלל המצב הרפואי ההתפטרות היא מיידית מרגע הודעתי? כי סביר להניח שגם אם אצטרך לתת 30 יום הודעה מוקדמת אקבל מהרופא חופש מחלה עקב מצבי ולא אהיה בעבודה,וכל ההודעה המוקדמת תהיה בעצם מחלה. 2) האם במצב זה יתכן מצב כלשהו שאני יכול להיות מתפטר בגין מפוטר ולקבל זכויות של מפוטר? 3) האם עלי להביא אישורים כלשהם מרופא על מצבי על מנת שאוכל להתפטר ללא הודעה מוקדמת או כדין מפוטר? מה עושים במצב כזה שאיני מסוגל לחזור לעבודה ולעבוד משרה מלאה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:57, 19 בינואר 2015

  ככלל, עובד אינו חייב להשלים את תקופת ההודעה המוקדמת שנתן להתפטרות במקרה בו הוא חולה במהלכה. כמו כן, סע' 6 לחוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שמתפטר עקב מצב בריאותי לקוי, לאחר שנבדקו הממצאים הרפואיים, תנאי העבודה ושאר הנסיבות, זכאי להתייחסות של פיטורים גם בעת התפטרות. על מנת לקבל תמונה מדויקת יותר, נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטיים. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.