קנס ליסינג בחופשת לידה, אשמח לעזרתכם הדחופה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 10:06, 15 בפברואר 2015

  שלום, אשמח לעזרתכם הדחופה, במסגרת תפקידי יש ברשותי רכב ליסינג מהחברה, אני בקרוב יוצאת לחופשת לידה והמעסיק שלי הודיע לי כי עומדות לפניי שתי אפשרויות: האחת להמשיך לשלם על הליסינג בחופשת הלידה מכיסי והשניה לשלם לחברת הליסינג קנס על שבירת הליסניג. הנ"ל מסתבר מופיע בחוזה העבודה שלי בנוסח הבא: בכול מקרה בו תסתיים העסקתו של העובד בחברה מיוזמתו, או בעת יציאה לחופשה ללא תשלום מעל 10 ימים רצופים, ו/או בעת חופשת לידה, יוחזר הרכב הצמוד לחברת הליסינג/ השכרה בכפוף להסכם הליסינג/השכרה והעובד יישא בכול הקנסות והחבויות כתוצאה מכך..... האם זהו סעיף שהוא חוקי במיוחד לאישה בחופשת לידה? אני מעולם לא הייתי צד מול חברת הליסינג, אינני חתומה מולם על כלום, לא בחרתי את הרכב ואין לי כלל ידע על גובה הקנס או התחייבויות שעשתה החברה מול חברת הליסינג. יתרה מכך, ידוע לי כי בתקופה הקרובה מגוייסים כמה עובדים חדשים לחברה, אך המעסיק לא מוכן להעביר את רכבי אליהם, דבר שנעשה פעמים רבות בעבר עם עובדים אחרים, אך לאור היחסים הרעועים בנינו הוא מתנקל לי בכול דרך אפשרית. איך עליי לנהוג? מה עליי לעשות? קנס בסדרי גודל כזה עם תינוקת חדשה בבית בקרוב הוא מעמסה כלכלית רצינית. אשמח להמלצותיכם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:11, 16 בפברואר 2015

  על פניו הדין אינו מתיר מצב של פגיעה בעובדת רק בשל יציאתה לחופשת לידה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון את נסיבות המקרה הספציפי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.