ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שרה

    נשלח ע"ישרה 11:23, 25 בפברואר 2015

    אני עובדת בשני מקומות עבודה, ברשותי סיק מרופא , ברצוני לקחת חופשת מחלה במקום העבודה המשני שלי , בו אני עובדת ע''ב שעתי בימי ראשון, שני ושלישי בשבוע. אישור המחלה שלי הינו לשלושה שבועות (שבמהלכן יתכן שאצא לחופשת לידה). על כמה מהימים באפשרותי לקבל תשלום וכמה ימי מחלה זה מנצל לי? אשמח לתשובה דחופה, תודה (וכן- האם זה אפשרי לקבל חופשת מחלה רק במקום העבודה המשני?)

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיס'י,מנהל הפורום

    16:44, 25 בפברואר 2015

    על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. בהיעדר הסדר מיטיב אחר לעובד, אין חובת תשלום למעסיק עבור יום המחלה הראשון.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.