האם זה חוקי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורלי

  נשלח ע"יאורלי 15:22, 27 בפברואר 2015

  אני עובדת בחברה שמשלמת לנו שכר ובונוסים בעצם אני בונה את השכר אם לא הגעתי ליעדים משלמות לי המשכורת אם עברתי את היעדים התשלום הופך להיות לפי הסכום שעשיתי בנוסף אם טעיתי בחישוב זה יורד לי מהשכר שאמרתי שזה לא חוקי אמרו לי שזה יורד מהבונוסים שגם הוא כתוב בהסכם העבודה וזה לא נתון לטוב ליבם מה עושים תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:07, 1 במרץ 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר והסכם עבודה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, מעסיק רשאי לנכות משכרו של עובד אך ורק ניכויים שהותרו במפורש בדין, למשל, ניכויי חובה לפי החוק, תשלומים לארגון עובדים, מקדמות שניתנו לעובד על חשבון שכרו ועוד. כמו כן, עובד שמקבל שכר על בסיס עמלות או בונוסים, זכאי לשכר מינימום. משמעות הדבר שאם העמלות או הבונוסים שקיבל במהלך חודש מסוים נמוכים משכר המינימום, על המעסיק להשלים את השכר לפחות לגובה שכר מינימום.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.