חפיפה בין ימי מחלה ופדיון הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 10:27, 28 בפברואר 2015

  עובד שוויתר על זכות השימוע נמצא במחלה וקיבל הודעת פיטורים בזמן מחלה, לעובד יש 90 ימי מחלה וניצל כבר 60 יום, לעובד ע"פ חוזה עבודה אישי יש 3 חודשים של הודעה מוקדמת. מפאת מחלה העובד ישהה במחלה בביתו עד תום 90 יום בגלל בדיקות וכו' וע"פ הוראת רופא. המעביד טוען שמותר לעשות חפיפה בין תקופת ההודעה המוקדמת לימי המחלה כיוון שיש לו בחוזה 3 חודשים של הודעה מוקדמת וזה מעל החוק ודיני העבודה. האם המעביד צודק? האם יש חפיפה בין ימי מחלה לבין הודעה מוקדמת או שמא תקופת הודעה מוקדמת של 3 חודשים תיכנס לתוקפה לאחר סיום ימי המחלה שקיבל או מקסימום 90 ימי מחלה?. האם יש פס"ד בנושא זה תודה דעה:

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:15, 1 במרץ 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני על יסוד הסכם עבודה, תלושי שכר והודעה לעובד, אם ניתנה.
  ככלל, מעסיק אשר עובדו חלה חייב לאפשר לאחרון למצות את ימי המחלה הצבורים לזכותו מכוח החוק, טרם ניתוק יחסי העבודה.
  מעסיק אינו רשאי לכלול ימי מחלה בתקופת הודעה מוקדמת לפיטורים. עובד אינו חייב להשלים את תקופת ההודעה המוקדמת שנתן להתפטרות במקרה בו הוא חולה במהלכה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.