הגבלת עבודה לאחר סיום עבודה בחוזה עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • rita feldman

  נשלח ע"יrita feldman 14:37, 11 במרץ 2015

  אני מתחייב כי בתקופת עבודתי בחברה ובתקופת ההגבלה ("תקופת ההגבלה" תקופה של 05 )שנים עשר( חודשים וזאת החל מהמועד שבו אסיים את עבודתי בחברה - מכל סיבה שהיא. "עיסוקי החברה" פיתוח, תכנון, יצור, שיווק ומכירה של מדפסות תלת מימד, חומרים ושירותים )לרבות – שירותי תמיכה( נלווים למדפסות תלת מימד "עסק דומה" גוף המתחרה בחברה או המסייע להתחרות בחברה או המנסה להתחרות בחברה והכל בין - במישרין ובין בעקיפין והעוסק בפעילויות, עיסוקים ומעשים זהים או דומים לעיסוקי החברה כמוגדר לעיל, בין שהוא גוף מאוגד ובין שהוא יחיד.) לא אעסוק בעסק דומה בישראל או בחו"ל, אלא אם אקבל את אישור החברה מראש ובכתב. האם הסעיף הזה הוא אכן בר סמכא בבית משפט? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:27, 11 במרץ 2015

  לעיתים רחוקות אוכפים בתי הדין לעבודה תנאים הקובעים הגבלה על חופש העיסוק לכן, בדרך כלל, רשאי עובד להמשיך ולעסוק בעיסוקו לאחר הפסקת עבודתו אצל המעסיק גם באופן עצמאי וגם עבור מעסיק אחר. לעומת זאת, זכותו של המעסיק להגנה על סודותיו. לכן אסור לעובד לעשות שימוש במידע שקיבל במהלך עבודתו לרבות רשימת לקוחות ו/או ספקים של המעסיק הקודם. גם אם בנסיבות מסוימות הגבלת העיסוק מוצדקת ההגבלה צריכה להיות במידה ראויה הן מבחינת משך הזמן והן מבחינת היקפה.

  תגובה
 • 21:10, 11 במרץ 2015

  תודה על המענה.
  לשם החידוד.
  עצם החתימה אני מתחייבת לא לעבוד שנה בתחום?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.