עבודה בערב חג פסח הראשון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נועם

  נשלח ע"ינועם 18:23, 14 במרץ 2015

  שלום רב, אני עובד כמלצר במסעדה של בית מלון, השכר שלנו הוא שעתי על בסיס מינימום כלומר 23.12 ברצוני לדעת מה החוק אומר על עבודה בערב חג פסח הראשון כשהשנה יוצא ביום שישי בערב ? האם יש הבדל אם זה ביום חול או בשישי ? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:51, 15 במרץ 2015

  על מנת לענות על השאלה יש צורך בנתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטיים, לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, מעבידים הכפופים להסכם קיבוצי, לצו הרחבה ענפי, לחוזה אישי או לנוהג, אשר קובעים הוראה שמיטיבה עם העובד מֵעבר לקבוע בצו ההרחבה בעניין חגים, יהיו מחויבים לפעול על-פי ההוראה המיטיבה.
  חוק שעות עבודה ומנוחה קובע שבערב חג לא יעלה אורכו של יום העבודה על שבע שעות.
  לגבי חג ביום שישי - צו ההרחבה אינו מתיחס למקרים שבהם החג חל ביום שישי או ביום פנוי אחר של העובד. השאלה, אם במקרים כאלה זכאי העובד לדמי חגים, נתונה לפרשנות, ועד כה בית הדין לעבודה לא הכריע בסוגייה זו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.