ימי מחלה בהריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ננ

  נשלח ע"יננ 22:32, 14 במרץ 2015

  אני בשבוע 25 להריון בחופש מחלה מזה שבוע עקב פריצות דיסק. קיבלתי מהאורטופד עוד שבוע אך מהעבודה שלי נמסר כי אין לי יותר ימי מחלה לניצול מי אמור לשלם לי על הימים הללו? ועוד דבר הבנתי כי לפני קבלת שמירת הריון אני אמורה לקבל 30 ימי "מנוחה" כהגדרת הרופא.... וגם כאן מי משלם במידה וזה יהיה מצבי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:02, 15 במרץ 2015

  על פי חוק דמי מחלה, תקופת הזכאות לדמי מחלה לא תעלה על תקופה מצטברת של יום וחצי לכל חודש עבודה שבו עבד העובד אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה ולא יותר מ-90 ימים בניכוי התקופה שבעדה קיבל העובד דמי מחלה. המשמעות היא שעובד שמיצה את מכסת ימי המחלה הצבורים שלו, לא יהיה זכאי על פי חוק לקבל שכר עבור ימי היעדרות נוספים.
  במקרה שבהסכם עבודה קיבוצי או בחוזה העבודה האישי נקבעו הוראות מיטיבות מאלו הקבועות בחוק, יחולו ההוראות המיטיבות.
  עובדת המציגה אישור רפואי על שמירת הריון זכאית לגמלת שמירת הריון מהמוסד לביטוח לאומי כאשר תקופת השמירה הראשונה לא תפחת מ-30 ימים רצופים. אם קיימת הפסקה בשמירת ההיריון, כל תקופה נוספת של שמירת היריון לא תפחת מ-14 ימים לפחות. שמירת הריון לתקופה קצרה יותר תחשב על חשבון חופשת מחלה.

  תגובה
 • 14:39, 6 באפריל 2015

  היי
  הייתי רוצה לדעת אם אני עובדת גלובאלית ומקבלת שמירת הריון מה יהיה השכר שאני יהיה זכאית אליו?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.