• יריב

  נשלח ע"ייריב 00:33, 5 באפריל 2015

  1.סוכם בשימוע שהיה שאנחנו יוצאים לתהליך של חודשיים שלושה שיחל בפועל אחרי פסח עם היועץ של המנכ"ל, האם מה שסוכם בשימוע זה משפטי? אם קבענו שנצא לתהליך משותף של חודשיים שלושה כלומר אני לא פוטרתי ואחרי 4 ימים הוא מזמין אותי לשימוע חדש ונניח מפטר אותי, האם יש פה הפרה?/ הוא יכול? 2.מה שגרם לכל הפיצוץ שהבן שלי היה חולה , זאת לאחר שיום קודם לכן בקשתי ממנו חצי יום חופש ותשובתו היתה תעשה מה שאתה חושב וכשהבן של התעורר עם חום גבוה והקאות הייתי חייב להשאר בבית כי אישתי היתה חולה מאוד, לא הודעתי לו כי בכל מקרה לקחתי חצי יום חופש והתכוונתי להגיע 14:00 ואז הוא שלח בצהרים הודעה, הפגישה ב 17:00 מבוטלת, אין לי למה להגיע ולהגיע ביום ראשון לשימוע, האם זה חוקי? הם ההתנהלות חוקית?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:30, 12 באפריל 2015

  ככלל, מעסיק אינו רשאי לפטר עובד בתקופת ימי המחלה הצבורים לזכותו על פי חוק או הסכם אולם אין מניעה לעשות כן לאחר מכן בכפוף לחובת תום הלב ותשלום כל זכויותיו של העובד.
  יחד עם זאת, לא ניתן ליתן חוות דעת לגבי תקינות הליך השימוע והמשמעויות הנגזרות ממנו בנסיבות המתוארות ללא בחינה ספציפית של נסיבות העניין.
  מומלץ לפנות ליעוץ משפטי בעניין.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.