הפרשות לפיצויים שלא בוצעו בפועל - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ענת

  נשלח ע"יענת 07:14, 12 באפריל 2015

  שלום רב, בשנת 2005-2006 עבדתי במקום עבודה מסויים והופרשו עבורי כספים לקרן פנסיה כנדרש. לאחר שפוטרתי נאמר לי כי לא כדאי לי להוציא את כספי הפיצויים מקופת הגמל כי אצטרך לשלם מס, ואכן לא עשיתי זאת. בטופס היה מצויין סכום הפיצויים כפי שקבוע בחוק. לצערי לא עקבתי אחרי דוחות חברת הביטוח ולאחרונה קיבלתי את הדוח ומאחר וראיתי פרסומות כי ניתן למשוך כספים ללא מס, ניסיתי לבדוק כמה כסף נצבר. להפתעתי ראיתי כי נצברו רק כמה מאות שקלים וכי לא בוצעו ההפקדות לקופה כפי שראיתי בתלושי המשכורת וכן בטופס הפיטורין. האם למרות השנים שעברו (כ- 9 שנים) יש לי עדיין זכות לדרוש את הכספים שהיו אמורים להיות מופרשים עבורי כדין? תודה מראש, ענת

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:27, 13 באפריל 2015

  מומלץ לפנות לחברת הביטוח / קרן הפנסיה בהם הופקדו הכספים על מנת לקבל מידע לגבי התנאים בהם יהיה ניתן למשוך את הכספים או קבלת קצבה מהכספים או לבחון אפשרות של העברת הכספים להסדר פנסיוני אחר.
  מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על סמך התשובות מחברת הביטוח / קרן הפנסיה על מנת לוודא את מיצוי הזכויות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.