הרעת תנאים בחוזה לתקופה קצובה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליטל

  נשלח ע"יליטל 09:04, 12 באפריל 2015

  שלום, אני מועסקת בחוזה לתקופה קצובה שהוארך כבר מספר פעמים (סהכ תקופת העבודה שלי מסתכמת עד היום בשנתיים וארבעה חודשים). חזרתי מחופשת לידה בינואר האחרון וחתמתי על חוזה שתוקפו עד אוגוסט 2015. כרגע אני נדרשת לחתום על חוזה חדש שאומר שמקצצים לי את שעות העבודה- וישנה כמובן פגיעה משמעותית בשכר. אינני מסכימה לתנאים האלה ושאלתי היא מה עליי לעשות? אינני מעוניינת להתפטר. האם אני יכולה להודיע למעסיק שאינני מסכימה לתנאים ובמידה והוא לא יהיה מעוניין להעסיק אותי בתנאים הקיימים הוא יצטרך לפטר אותי? מה קורה במצב של פיטורים באמצע חוזה לתקופה קצובה? אשמח לדעת מהן זכויותי ולמה אני זכאית

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:30, 13 באפריל 2015

  חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
  כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
  על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
  תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.
  פגיעה משמעותית בשכר מהווה על פניו הרעת תנאים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.