• 17 באפריל 2015

    הלנת שכר

    המעסיק שלי מלין את שכר מרץ שלי ושל שאר העובדים (אנחנו עובדים בקונדיטוריה). האם מחובתינו להמשיך ולהגיע לעבודה כל עוד לא שילמו לנו?
    חשוב לציין שהודענו לו שאנחנו מתחילים בתהליך של תביעה ועדיין הנושא לא נפתר.

    17 באפריל 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 19 באפריל 2015

    הלנת שכר

    בנסיבות המתוארות, יש 2 דרכים עיקריות להתמודד מול המעסיק: (א) העובדים רשאים להתאגד (מומלץ לפנות לסיוע משפטי לשם כך). (ב) בנסיבות של הפרת חוקי העבודה מומלץ לפנות בתלונה למשרד התמ"ת. ניתן לעשות זאת בכתובת זאת:
    http://www.moital.gov.il/cmsTamat/SendMail.aspx#form
    ככלל, המועד לתשלום משכורת חודשית הוא ה-1 לכל חודש. עובד ששכרו שולם באיחור מעל 9 ימים (10 בחודש ואילך) זכאי לפיצויי הלנת שכר שהם 20% על השבוע הראשון של האיחור ועוד 10% לכל שבוע נוסף, אלא אם האיחור בתשלום נבע מטעות כנה או חילוקי דעות של ממש. לפיצויי הלנת שכר יש תקופת התיישנות מיוחדת לפי סעיף 17א בחוק הגנת השכר.
    1.אם השכר לא שולם כלל, הזכות לפיצויי הלנת שכר תתיישן תוך שנה מהיום שבו רואים את השכר כמולן (היום התשיעי שלאחר המועד לתשלום).
    2. אם השכר שולם באיחור, הזכות לפיצויי הלנת שכר תתיישן תוך 60 ימים מיום שהעובד קיבל את השכר, אולם בית הדין האזורי לעבודה רשאי להאריך את התקופה של 60 ימים לתקופה של 90 ימים.
    3.הלנה שחוזרת על עצמה- אם הלין המעסיק את שכרו של העובד, או חלקו, 3 פעמים בתקופה של 12 חודשים רצופים שבתוך 3 השנים הרצופות שלאחר יום תשלום השכר שבו קשור הפיצוי, תהא תקופת ההתיישנות 3 השנים האמורות.

    19 באפריל 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?