ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דולב לוי

  נשלח ע"ידולב לוי 08:52, 10 במאי 2015

  שלום וברכה ברצוני לדעת האם זה חוקי שניקו לי מהמשכורת החודשית שלי 4 ימי מחלה מלאים! למרות שהגשתי אישור מחלה מהרופא . יש לציין כי זה חודש שני שלי במקום העבודה הנ״ל, והטענה של מנהל הכספים בחברה היא שלא צברתי ימי מחלה . אני חשבתי שגם אם בן אדם חולה וזה אפילו בחודש הראשון שלו הוא אמור לקבל את הכסף המגיע בחוק ושיורידו לי ימי מחלה קדימה . אנא עזרתכם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:44, 11 במאי 2015

  על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. בהיעדר הסדר מיטיב אחר לעובד, אין חובת תשלום למעסיק עבור יום המחלה הראשון.
  עובד רשאי לצבור יום וחצי מחלה לכל חודש עבודה אלא אם יש לו זכות טובה יותר בהסכם אישי קיבוצי או צו הרחבה או שיש נוהג מיטיב במקום העבודה.
  החוק אינו מחייב את המעסיק לשלם לעובד ימי מחלה על חשבון ימי מחלה עתידיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.