פיצויי פיטורין- בפעם השניה, מחכה לתגובה! - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 09:55, 17 במאי 2015

  בתי עבדה 20 חודשים במקום עבודה ועומדת לסיים עבודתה כיוון שהוכרה כנכה על ידי המוסד לביטוח לאומי עקב פציעה שלא קשורה למקום העבודה הנוכחי. כיוון שרק עכשיו הוכרה- עתה מח' השיקום של ביטוח לאומי מטפלת בשיקום המקצועי שלה ומפנה אותה ללימודים אשר יקנו לה מקצוע המתאים למגבלתה ולכן היא צריכה לעזוב את העבודה עכשיו. האם זכותה לבקש להתפטר בדין מפוטרת ולקבל פיצויי פיטורין בשל מצב בריאותי? מה עליה לעשות בדיוק ? בנוסף רציתי לשאול אם בתי תקבל את הפיצויים, האם מה שנצבר לה יחד עם הפנסיה- אם תוציא את סכום הפיצויים האם זה יפגע בפנסיה? עו"ד גורידיסקי, אנו מצפות בקוצר רוח לתשובתך. בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:08, 18 במאי 2015

  ס' 6 לחוק פיצויי פיטורים קובע שאם התפטר העובד עקב מחלתו או מחלת בן משפחתו, אשר מצדיקים את ההתפטרות, רואים לעניין פיצויי פיטורים את התפטרותו כפיטורים. אין צורך בקשר סיבתי כלשהו בין העבודה לבין מצב הבריאות. יש לאפשר למעסיק להציע תנאי עבודה אשר יתאימו למצבו הרפואי של העובד. ככלל, די בקביעתו של רופא מוסמך בנוגע למצב הרפואי על מנת להקים את הזכאות.
  יש לבדוק האם משיכת כספי הפיצויים לא תגרור נזק לקצבת הפנסיה בהיבט המיסוי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.