פיטורין סמוך לגיל פרישה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מזי

  נשלח ע"ימזי 20:10, 27 במאי 2015

  שלום רב, אני בגיל 61 ,עובדת במשרד פרטי כשנה וחצי בחצי משרה, ותפקידי הכנת משכורות וביטוחים לעובדי המשרד. אבקש לציין עוד כי מעסיקי מרוצים מתפקודי בעבודה. לפני יומיים מעסיקי קרה לי לשיחה והודיע לי כי עקב צמצומים, הוא נאלץ לצערו לפטר אותי מהעבודה ולהעביר את תפקידי למזכירה הראשית במשרד. עדכנתי אותו כי בעוד 11 חודשים אני מגיעה לגיל פרישה מבחינת ביטוח לאומי (בלבד) וביקשתי ממנו לשקול שוב את החלטתו וישאיר אותי בעבודה, לפחות עד לקבלת קיצבה מביטוח לאומי, מאחר ובגילי קשה מאד למצוא עבודה, ועד לקבלת זיקנה מביטוח לאומי, לא תהיה לי שום הכנסה אחרת. אתמול הודיעו לי כי נקבע לי שימוע למחר, לפי זה הבנתי כי למרות בקשתי, הוא לא מוכן להמשיך את עבודתי. שאלתי האם זה חוקי לפטר עובד סמוך לגיל פרישה, ללא כל סיבה מוצדקת? ומה זכויותיי במצב זה. אודה על תשובתכם בהקדם.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:52, 28 במאי 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
 • 19:41, 28 במאי 2015

  תודה על תשובתך.

  טרם קיבלתי הודעת פיטורין.
  מנסה להגיע להסכמות עם מעסיקי. אם וכאשר יהיהרלוונטי אפנה למשרדך לקבלת ייעוץ משפטי.

  בתודה ובברכה
  מזי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.