•אם יש לי טלפון מהחברה שאני עובד בה האם הם רשאים לאכן את - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 12:45, 30 במאי 2015

  המכשיר שלי וככה לדעת מה המיקום שלי? יש לי טלפון שאני מקבל מהעבודה,האם החברה רשאית לאכן את המיקום שלי? יום טוב.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:48, 31 במאי 2015

  בהתאם לפסיקה, קשה להגדיר את הזכות לפרטיות באופן מפורש וברור, בעיקר כאשר מדובר בזכות לפרטיות במקום העבודה. בתי הדין לעבודה פסקו לא אחת כי יש לאזן בין הזכות לפרטיות של העובד מחד, והזכות הניהולית של המעביד לפקח על עובדיו מאידך. בית הדין הארצי לעבודה דן בעבר בפס"ד עודד רובין בסוגיית המעקב הפיסי אחר עובדים במהלך עבודתם. במקרה זה, בית הדין הארצי קבע כי מעקב אחר מיקום עובדים בשעות הפנאי (דהיינו, לא בשעות העבודה), הווה פגיעה חמורה בפרטיותם של המועסקים. אולם, יש להתייחס לכל מקרה לגופו.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:21, 31 במאי 2015

  בפסיקה נקבע כי יש להניח על המעביד שורה של הגבלות באשר לשימוש בטכנולוגיות מעקב אחר עובדים, וזאת תוך קביעה שאין להשתמש בהן במידה שעולה על הנדרש. עוד נקבע, כי ראוי לחייב את המעסיקים לפרסם את נוהלי הפיקוח והמעקב בפומבי ולדאוג כי הדברים יקבלו ביטוי גם במסגרת חוזה העבודה.
  לאור האמור, יש לבחון כל מקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.