יחסי עובד מעביד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 17:36, 31 במאי 2015

  שלום.עבדתי במשך 95 יום במשמרות של 5 ימים שבוע 9 שעות לפי החישוב מגיע לי 95X14:200 יוצא 6.5 הגיוני? כי בתלוש האחרון רשום לי רק 3 ימים לא הופקה לי הודעה מוקדמת בכתב כולל שימוע ניתן לתבוע לגבי זה גם במידה והודעה ניתנה בעפ"? ולגבי יום בחירות ודמי חגים-בטופס הגשה לבית הדין אין אופציה לדרוש זאת..מה עושים? -שלום.בתלוש על חודש מס 2 קיבלתי ברוטו של 41 ש"ח לשעה 3 תלושים לאחר מכן בכל אחד קיבלתי 35 ש"ח לשעה רק לאחר סיום עובד מעביד אני דורש זאת זה ניתן?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:50, 1 ביוני 2015

  הודעה מוקדמת :
  עפ"י חוק הודעה מוקדמת מעסיק המעוניין לפטר עובד עליו לתת לעובד הודעה מוקדמת בכתב, כזו שתציין את כניסת הפיטורים לתוקף.
  שימוע :
  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  נסיבות המקרה הספציפי אינן ברורות. מכל מקום מומלץ לפנות לייעוץ משפטי טרם הגשת תביעה על מנת למצות את זכויותיך.

  תגובה
 • 15:37, 1 ביוני 2015

  מה לגבי שאר השאלות על ימי חופשה והוררדת הברוטו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.