המעסיק דורש חודשיים הודעה מראש על פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • תומר אופיר

  נשלח ע"יתומר אופיר 08:29, 7 ביוני 2015

  המעסיק דורש חודשיים מראש הודעה על התפטרות אחרי שנה עבודה, הוא טוען שחתמתי על זה בחוזה שדרך אגב אני כבר במשך שנה דורש אותו ומשום מה עוד לא קיבלתי אותו ולי אישית ממש לא זכור סעיף כזה. רציתי לדעת האם זה אפשרי בכלל מצד המעסיק. ואם כן מה ההשלכות לכך שאני יוצא בכל זאת אחרי חודש כמו שרשום בחוק ולא כמו דורש הבוס? ועוד שאלה נוספת האם אני זכאי לדרוש פיצויים? זה ממש דחוף אשמח לתשובה בהקדם תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:44, 8 ביוני 2015

  ככלל, החוק קובע את רף המינימום למתן ההודעה המוקדמת (חודש ימים לעובד מעל שנה).
  ככלל, עובד מתפטר אינו זכאי לפיצויי פיטורים, למעט קבלת צבירת הפיצויים מההסדר הפנסיוני שלו בהתאם להפקדות המעסיק לפיצויים בשיעורים הקבועים לפי צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה בכלל המשק. מדובר בדרך כלל בסכומים נמוכים מחבות הפיצויים של המעסיק. יחד עם זאת, אם כספי הפיצויים מופקדים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים לקצבה בשיעורים גבוהים יותר מהקבועים בצו ההרחבה הכללי (למשל כאשר יש הסכם קיבוצי או צו הרחבה הקובע תנאים פנסיונים משופרים), ניתן לטעון שבמקרה של התפטרות המעסיק אינו רשאי להחזירם אליו, דהיינו, הם מגיעים לעובד לפי סעיף 26 לחוק פיצויי פיטורים. במקרה של צבירה משמעותית בסעיף הפיצויים לא כדאי לעובד לוותר על כספי הצבירה וראוי להעמיד שאלה זאת למבחנו של בית הדין לעבודה. לכן מומלץ בנסיבות אלה לפנות לייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.