הכשרה ללא תשלום ודרישת פיצוי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אורטל

נשלח ע"יאורטל 18:24, 15 ביוני 2015

שלום רב, עשיתי הכשרה ברשת גדולה לחיטוב כמדריכה (לא יודעת אם מותר להגיד שמות). ההכשרה הייתה על מנת ללמוד את ה"שיטה" שבה הם עובדים וכללה 10 מפגשים בני 6 שעות כל אחד- עליהם לא קיבלתי תשלום מינימום אלא ב"התנדבות". בסיום הקורס חתמנו על חוזה בו אני מתחייבת על חצי שנה של עבודה ואם לא אני צריכה לשלם להם פיצוי ולהחזיר להם כסף על הקורס כי מבחינתם הם נתנו לי "מתנה" (הקורס הזה מלבד להתמקצע בשיטה שלהם לא נתן לי הכשרה מיוחדת שאוכל להשתמש בה כמדריכה במקום אחר). חתמתי כי רציתי לעבוד (אלו התנאים) וכעת אני רוצה לעזוב לפני תום חצי שנה. יש לי 2 שאלות בעיניין: 1. האם זה חוקי לבקש ממני כסף אם לא השקיעו בי אפילו שכר מינימום? 2. האם כשאתפטר אוכל לקבל שכר על השעות של ההכשרה?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

10:13, 16 ביוני 2015

על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.