פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עדי

נשלח ע"יעדי 09:47, 16 ביוני 2015

שלום, בעלי מעוניין לקחת את חופשת הלידה לה הוא זכאי (אחרי 6 שבועות שלי) ובשל שיקולים משפחתיים אנחנו רוצים שהוא ימשיך לטפל בתינוק לאחר מכן ולא אני כבעבר. האם הוא יכול להתפטר מעבודתו ולהיות זכאי לפיצוייה פיטורין? (כפי שאני זכאית במקור)

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

10:10, 16 ביוני 2015

חוק פיצוי פיטורין קובע בין היתר, כי התפטרה עובדת, תוך תשעה חדשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה – יראו לענין חוק זה את התפטרותה כפיטורים.
    הוראות סעיף זה לחוק יחולו בשינויים המחוייבים, על עובד, והכל אם נתקיים בו אחד מאלה:
    (1) בת זוגו של העובד הועסקה כעובדת במשך ששה חדשים רצופים לפחות בסמוך לפני יום התפטרותו; לענין זה יראו כעבודה גם תקופת הפסקה בעבודה שבה נמשכים יחסי עבודה;
    (2) הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית, או בטיפולו הבלעדי מחמת נכות או מחלה של בת זוגו;

תגובה
  • 10:13, 16 ביוני 2015

אם כך, רק מחמת נכות או מחלה עוברת הזכאות לבעל??? (רוצה לוודא שהבנתי את החוק המעוות נכון)

תגובה
  • 10:13, 16 ביוני 2015

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.