פספסתי משרה יותר איכותית בגלל הבטחות שווא של המעסיק הנוכחי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סער אהרוני

  נשלח ע"יסער אהרוני 07:47, 27 ביוני 2015

  בוקר טוב, לפני כחודש וחצי סיימו את עבודתי בגלל קיצוצים בתקני השעות של המקום. קיבלתי בהבנה,למרות שאותו מקום היה כבית שני לי והשקעתי את כל מרצי ויכולתי . לאחר שעזבתי הביאו עובדת חדשה במקומי שעבדה בפחות שכר,מסתבר בדיעבד שהעובדת הייתה בעייתית,נעדרת מהעבודה . ולמי התקשרו מהבית כדי להציל את המצב ולחזור לעבוד ? כמובן שאלי כי ידעו שאני שחקן נשמה והמקום הקודם חשוב לי עד מאוד עם עתיד בחובה,וגם הרבה יותר שכר. כמובן שלא חשבתי הרבה,ברוב טיפשותי ויתרתי על המשרה במלון 5כוכבים,וחזרתי לעבוד בעבודה הקודמת. נזכרו להגיד לי כל שניה שהמשרה קבועה ושלא יחזירו את העובדת הקודמת,כי היא לא אחראית,ושאני עכשיו במקומה . המפתיע שלאחר שבוע לוקחים אותי לשיחה ואומרים לי שהחליטו להחזיר את העובדת הקודמת ," כי יש לה ילדים, ויש לנו מינימום של אחריות גם אם היא הייתה חסרת אחריות כלפינו " והסיבה השניה " הסלט שהכנת היה גדול מדי בארוחת בוקר ,ולכן הגיעו תלונות ואנחנו מחזירים את העובדת הקודמת " - פשוט גן ילדים . ישבתי בשוק בכסא ולא האמנתי למשמע אוזני,הבהרתי בפניהם כשחזרתי שאני מוותר על עבודה במלון 5 כוכבים בשביל לחזור,זה לא היה זר להם הנושא ולמרות זאת היד שלהם הייתה קלה על ההדק. נגרם לי נזק בל יתואם,ופגיעה בשמי הטוב,השף לא מעוניין לדבר איתי כי " הברזתי " וכמובן שהדלת דיי סגורה כי הוא מקושר לכל מיני מלונות ומקומות עבודה רלוונטיים אחרים . האם יש אפשרות לתבוע אותם על נזק שנגרם לי ,אני יכול בקלות לכמת את הנזק הכספי,את הנזק לשמי יהיה קשה יותר לתקן .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:28, 28 ביוני 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.