פיטורים לא כשורה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 20:37, 6 ביולי 2015

  קוראים לי דניאל עבדתי כשנה ו5 חודשים ויום אחד הודיעו לי שיש צימצומים ושאני מפוטר ושאני ישאר את המספר ימים שמגיע לי ממה שהבנתי על המעביד יש צורך בשימוע אני לא כל כך הבנתי את ההגדרה של "שימוע" האם מה שהוא עשה כאשר הוא קרה לי למשרד זה שימוע המעביד נתן לי שבוע אחד ממה שהוא מחוייב להביא שבועיים מכיין שאני עובד שם יותר משנה אשמח לדעת שאני לא טועה בזה בנוסף ואני משרת במילואים ושבוע וחצי לפני היה לי מילואים למשך של 4 ימים רצופים השמח אם תוכלו ליעץ לי תודה דניאל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:34, 8 ביולי 2015

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.