לא נערכה שיחת שימוע - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 08:42, 10 ביולי 2015

  שלום, עבדתי במשך חודש ושבועיים, לאחר חודש עשו לי שיחת משוב שמטרתה לתת את דעתי על התנהלות הדברים בעבודה, מה אני חושבת שצריך לשפר, לשנות וכן נתנו לי חוות דעת מקדימה עליי. לאחר שבועיים, המנהל קרא לי למשרד ואמר לי באופן חד משמעי: "זה לא עובד, אין צורך שתגיעי יותר לכאן". לא נערכה לי שיחת שימוע, לא קיבלתי מכתב פיטורים. המנהל אמר לי בנימוס לאחר השיחה שאני יכולה ללכת הבייתה. האם כל מה שקרה הוא חוקי???

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:21, 12 ביולי 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להיחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.