דמי הבראה בשמירת הריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לירון

נשלח ע"ילירון 13:05, 14 ביולי 2015

היי, אני נמצאת בשמירת הריון מזה כחצי שנה. רציתי לדעת ממי אני אמורה לקבל את דמי ההבראה שלי, מביטוח לאומי או מהמעסיק? והאם עלי להגיש טפסים נוספים כדי לקבל התשלום. תודה רבה!

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

16:44, 14 ביולי 2015

עובדת המציגה אישור רפואי על שמירת הריון זכאית לגמלת שמירת הריון מהמוסד לביטוח לאומי כאשר תקופת השמירה הראשונה לא תפחת מ-30 ימים רצופים. אם קיימת הפסקה בשמירת ההיריון, כל תקופה נוספת של שמירת היריון לא תפחת מ-14 ימים לפחות. שמירת הריון לתקופה קצרה יותר תחשב על חשבון חופשת מחלה. קיימת פסיקה של בית הדין האזורי לעבודה ששמירת הריון נחשבת לותק לפיצוי פיטורים. בתקופה בה המעסיק משלם את השכר בשמירת הריון העובדת זכאית לתנאים נלווים (כגון דמי הבראה) בתקופה בה המוסד לביטוח לאומי משלם את השכר – אין זכאות לקבל תנאים נלווים מהמעסיק למעט לעניין פנסיה: עובדת בשמירת הריון צריכה להפקיד את חלקה והמעסיק צריך להפקיד את חלקו אחרי שהפקידה העובדת את חלקה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.