הפרשה מהשכר לקרן הפנסיה - הכסף לא הגיע לקופה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עמית דניאל

  נשלח ע"יעמית דניאל 09:08, 30 ביולי 2015

  שלום רב , בחצי שנה האחרונה עבדתי על ידי חברת השמה בחברת הייטק בתל אביב , לאחר חצי שנה החליטו לקלוט אותי לחברה שבה עבדתי בפגישתי עם הסוכן ביטוח התברר לי שבחצי שנה האחרונה שעבדתי על ידי חברת ההשמה הופרש כסף מהשכר שלי לטובת קרן פנסיה , ביטוח מנהלים וקרן השתלמות אך הכסף לא הגיע לקופת קרן הפנסיה שלי ( לביטוח מנהלים וקרן השתלמות הכסף הגיע ). קיבלתי אינסוף תירוצים מהסוכן ביטוח של חברת ההשמה למה הם לא מצליחים להוציא לי דו״ח מסודר על ההפקדות . בבירור עם חברת מגדל נאמר לי ( יש לי את זה במסמך רשמי ) שלא היו הפקדות לקופת קרן הפנסיה בחצי שנה האחרונה . מה עלי לעשות ? האם ללכת עם הנושא לבית משפט או לדבר שוב עם חברת ההשמה ולדרוש מהם את הכסף רטרואקטיבית כולל ריבית והצמדה ? מה קורה עם הוותק של הקופה האם זה חשוב ? תודה רבה , עמית דניאל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:13, 30 ביולי 2015

  כאשר מעסיק אינו מפקיד לפנסיה קמה לעובד עילת תביעה נגד המעסיק. גם אם לא נפתח הסדר פנסיוני (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) וגם אם נפתח הסדר פנסיוני אך אינו משולם, העובד רשאי להגיש תביעה אישית לבית הדין לעבודה ולתבוע את ביצוע ההפקדות.יחד עם זאת, על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.