פיטורין בזמן טיפולי פוריות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מירי

נשלח ע"ימירי 11:18, 11 באוגוסט 2015

שלום, אני עובדת בחברה מזה כ- 20 חודשים. בתחילת 2015 (לאחר שהייתי שנה בחברה) התחלתי לעבור טיפולי פוריות. בסמוך לתחילת הטיפולים ידעתי את מנהלת כח האדם על הטיפולים אותם אני עוברת. במשך כך זמן הטיפולים השתדלתי מאוד לא להיעדר מהעבודה והגעתי גם אם לימים לא מלאים (תוך השלמת שעות) כך שלמעשה לקחתי עד כה רק יום מחלה אחד בגין הטיפולים. בימים אלה החברה עוברת תהליך של צמצומים ורציתי לדעת האם החברה יכולה לפטר אותי במצב כזה (בתואנה שזה צמצומים שנכפו) והאם הזמן בו אני מוגנת מפיטורין תלוי במתי נעדרתי לראשונה (ולאחרונה) בשל הטיפולים בתודה מראש מירי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

08:28, 13 באוגוסט 2015

למעסיק אסור לפטר עובדת שנעדרה בגין טיפולי פוריות (כולל הפריה חוץ גופית), במשך תקופת היעדרותה ובמשך 150 יום לאחר תום ימי ההיעדרות (ללא תלות בוותק של העובדים במקום העבודה), אם הם עומדים בשלושת התנאים הבאים:
    1.היא הודיעה מראש למעסיק על היעדרותה והציגה אישור רפואי;
    2.מדובר בטיפולי פוריות לקראת שתי לידות לכל היותר בתקופת העסקתה אצל אותו מעסיק (או באותו מקום עבודה) או שמדובר בטיפולים לקראת שתי לידות מבן/בת הזוג הנוכחי.
    3.טרם חלפו שנתיים מאז היום הראשון להיעדרות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.