טיפול בגמול השתלמות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • הדס

נשלח ע"יהדס 09:28, 12 באוגוסט 2015

שלום, אני עובדת מדינה בדרוג המח"ר. לאחרונה סיימתי את מילוי הדרישות להגשת בקשה לגמול השתלמות א'. הגשתי את כל החומר לועדה לגמול השתלמות של הסתדרות המח"ר ואז נאמר לי שמכיון שהתואר הראשון שלי איננו במדעי החברה והרוח אלא תואר B.Sc. אינני זכאית להגיש את הבקשה דרך הסתדרות המח"ר אלא רק דרך הסתדרות המהנדסים. ועדת הגמול של הסתדרות המהנדסים איננה מכירה בקורסים שעשיתי כקורסים מקצועיים ולכן כל לימודיי היו לשווא. בהסכמי המח"ר, הכוללים את הכללים לגמול השתלמות (סעיף 13), מפורטים (סעיף 2.2) מהם המקצועות האקדמיים המשייכים לדרוג המח"ר. אינני נמנית עם בעלי השכלה במקצועות אלו, אך בסעיף הבא (2.3) מצויין: "הסכמי המח"ר חלים על העובדים הקבועים, הזמניים והארעיים, המקבלם משכורת לפי דרגה בסולם הדירוג של המח"ר". אם כן, נראה שלמדינה יש מנגנון מוזר שמאפשר לשבץ מדעני טבע בדרוג המח"ר בניגוד לסעיף 2.2 אולם לא מכירה בהם לעניין גמול השתלמות בניגוד לסעיף 2.3. האם הסתדרות המח"ר מחוייבת לטפל בבקשתי?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

10:19, 18 באוגוסט 2015

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות והסכמי עבודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.