עבודה בתקופת הודיה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 18:34, 12 באוגוסט 2015

  אנו מעסיקים מטפלת יותר משנתיים. אנו משלמים בגינה דמי ביטוח לאומי וגם פנסיה. על פי החוק במדה ונפטר אותה, יש לתת לה חודש ימים- ימי הודעה מוקדמת. להלן שאלותי: האם היא חייבת להמשיך ולעבוד בתקופת ההודעה המוקדמת? אם כן, במידה והיא מחליטה שלא להמשיך ולעבוד בתקופה זו , האם עדיין מגיע לה פיצויים? האם אנו יכולים לכלול את ימי החופשה המגיעים לה בתוך חודש זה או בנוסף לו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:25, 18 באוגוסט 2015

  עפ"י חוק הודעה מוקדמת מעסיק המעוניין לפטר עובד עליו לתת לעובד הודעה מוקדמת בכתב, כזו שתציין את כניסת הפיטורים לתוקף.
  השאלה לעניין הפיצויים היא איננה רלוונטית, כיון שעדיין תהיה זכאית לקבלת פיצויי פיטורין. במידה והמטפלת תוותר על ימי ההודעה המוקדמת- לא תהיה זכאית לחלף הודעה מוקדמת. אם כי, בהתאם לס' 6(ב) לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א-2001 עובד שהתפטר מעבודתו, ומעסיקו ויתר על עבודתו בפועל במהלך תקופת ההודעה המוקדמת להתפטרותו, זכאי לתמורת הודעה מוקדמת בסכום השווה לשכרו הרגיל של העובד בעד תקופת מחלה והודעה מוקדמת. מעסיק אינו רשאי לחייב את העובד לנצל את ימי החופשה במהלך תקופת ההודעה המוקדמת, והעובד זכאי לקבל פדיון ימי חופשה בנוסף לשכרו בתקופת ההודעה המוקדמת או בנוסף לתשלום עבור חלף הודעה מוקדמת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.