דמי גמולים לתוכנית פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • קרולין

  נשלח ע"יקרולין 09:07, 14 באוגוסט 2015

  למיטב ידעתי ישנו חוק שנכנס לתוקף משנת 2008 כי כול מעסיק חייב לתת לעובדים שלו תוכנית פנסיה , אני עובדת אצל המעסיק שלי מ2009 והוא לא סידר לנו את הפנסיה אף פעם ותמיד מתחמק , בשנתיים האחרונות התחיל להראות סימנים כי דואג לזה והחתים אותנו , וכעבור זמן מה הדבר לא יצא לפועל ולאחר זמן מה שוב החתים אך לא הפריש כלל... האם יש עילה לתביעה על כל השנים מ2008 -2015 שלא סידר לי תוכנית פנסיה ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:34, 16 באוגוסט 2015

  כאשר מעסיק אינו מפקיד לפנסיה קמה לעובד עילת תביעה נגד המעסיק. גם אם לא נפתח הסדר פנסיוני (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) וגם אם נפתח הסדר פנסיוני אך אינו משולם, העובד רשאי להגיש תביעה אישית לבית הדין לעבודה ולתבוע את ביצוע ההפקדות. במקרה שהמעסיק אינו מתקן את התקלה עובד יכול להתפטר בדין מפוטר. כאשר המעסיק מנכה משכרו של העובד ואינו מעביר את הכסף לקרן הפנסיה, מדובר בעבירה פלילית. כאשר מדובר בתופעה והמעסיק לא מפקיד לכלל העובדים ניתן להגיש תובענה ייצוגית נגד המעסיק. במקרה כזה המעסיק שאינו מפקיד עשוי להיות חייב גם בנזקים והפסדים שייגרמו לעובד אצל המעסיק החדש. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.