• 15 באוגוסט 2015

התפטרות מהעבודה

:שלום, התפטרתי ממקום עבודה לאחר שנתיים וחצי, הודעתי הודעה מוקדמת של חודש. במהלך החודש קרתה תקרית לא נעימה בעקבות לחץ ועומס במקום העבודה המנהל הישיר קילל מילים קשות ובשעת כעס אמר שאני יכולה כבר לקום וללכת, כמובן שהלכתי מפאת העוגמה , האם המעסיק מחויב לשלם לי עבור שאר ימי העבודה כשבועיים בהודעה המוקדמת?שאלה נוספת,
    במהלך העבודה המעסיק הוציא את העובדים לחופשה מרוכזת בחגים( למרות שלא הייתי מעוניינת בכך..) בעקבות זה הייתי ביתרה של מינוס בימי החופש ,מה שלא מותיר ימים שצריך באמת ימי חופש... בזמן ההתפטרות המעסיק חייב אותי עבור ימים אלו, האם מותר למעסיק לקזז מהמשכורת עבור מינוס ביתרת ימי חופש?
    ( אם עובד יש לו משכורת של 2000 והמינוס ביתרת חופש לוקחים ממנו 2000 האם הגיוני שיקבל 0 שקלים??..)...אודה לתשובתך....

15 באוגוסט 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 16 באוגוסט 2015

התפטרות מהעבודה

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, בהתאם לס' 6(ב) לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א-2001 עובד שהתפטר מעבודתו, ומעסיקו ויתר על עבודתו בפועל במהלך תקופת ההודעה המוקדמת להתפטרותו, זכאי לתמורת הודעה מוקדמת בסכום השווה לשכרו הרגיל של העובד בעד תקופת מחלה והודעה מוקדמת.
    לגבי החופשה, ככלל, המעסיק הוא אשר קובע את מועדי החופשה. החופשה תהיה רצופה, אלא שבהסכמת העובד והמעסיק ובאישור ועד העובדים במקום, אם ישנו, אפשר לחלקה, ובלבד, שפרק אחד ממנה יהיה לפחות שבעה ימים. במקרה בו המעסיק כופה על עובד שלא לעבוד ביום מסוים, ואותו עובד היה מוכן לעבוד באותו היום, על המעסיק לשלם לעובד שכר בגין יום זה.

16 באוגוסט 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?