ניצול חופשת מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שלומית

  נשלח ע"ישלומית 15:45, 17 באוגוסט 2015

  אני אמורה לצאת בעוד 3 ימים לחופשה של חודש ימים מהעבודה. כזו שתואמה מראש עם המשרד. בעקבות מצב בריאותי רעוע שניגרם לי מסטרס וחוסר שינה, רופא המשפחה החליט שעלי לנוח מהעבודה במשך שבועיים. והוא גם נתן לי אתמול חופשת מחלה לצורך כך. שאלתי היא: האם אוכל למעשה להשתמש בימי המחלה האלו כחלק מתשלום החופשה שמראש סיכמתי עם המשרד? במקום שירדו לי ימי חופש / כסף? מתי עלי להגיש למשרד את טופס חופשת המחלה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:51, 18 באוגוסט 2015

  אין בעיה להמציא למדור שכר בחברה שלך את אישורי המחלה ולהשתמש בהם.
  תשומת ליבך כי על פי סעיף 2 לחוק דמי מחלה, התשל"ו – 1976 עובד זכאי לקבל מחצית מדמי המחלה רק בעד הימים השני והשלישי להיעדרו ותשלום מלא החל מהיום הרביעי. דמי המחלה יהיו בגובה שכר העבודה שהיה העובד זכאי לקבל אילו המשיך בעבודתו. בהיעדר הסדר מיטיב אחר לעובד, אין חובת תשלום למעסיק עבור יום המחלה הראשון.

  תגובה
 • 08:54, 18 באוגוסט 2015

  ומתי אני מחויבת להעביר להם את טופס חושפשת המחלה? לפי שאני יוצאת לחופשה או שאפשר אחרי שאני חוזרת למשרד לאחר החופשה? תודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.