האם חוקי לחפש מחליף לעובד בלי שימוע? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • איילה

  נשלח ע"יאיילה 17:33, 27 באוגוסט 2015

  עובדת כחודשיים בעבודה חדשה והיום נתקלתי בפרסום של המשרד לאותו תפקיד ממש. עד כה לא היתה אלי שום פנייה של תלונה או ביקורת על העבודה שלי. אם מודיעים לי על פיטורים, ונגיד שעורכים שימוע לפני כן, האם אוכל לטעון להליך לא חוקי מאחר שהמשרה פורסמה עוד קודם ?

  השב
 • 21:28, 27 באוגוסט 2015

  מ יש לך להשאר במקום שלא רוצים אותך? בסך הכל חודשיים. אולי זה עוד משרה זהה נוספת ואם זה במקומך מה יש לך לחפש שם? איזה שימוע ומה לא חוקי? פיטורין לא תקבלי כי את רק חודשיים. אולי עצם החשיבה שלך כבר על לא חוקי זה חלק מהגישה שלך הכללית ויתכן שזה מקרין גם בעבודה? מה יש לעובד לחפש חוקיות אם לא מצאו שהוא מתאים. זה קורה וזהו. אין מה לרוץ לחיפוש בחוק לתביעה על כלום. אלא אם מפטרים אדם על רקע אפליה דת מין וכו. אבל פה זה נראה פשוט אם אכן זה כך. לא טוב לאדם לעבוד איפה שלא רוצים אותו בכוח.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:02, 30 באוגוסט 2015

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.