תשלום עבור חופשה בחול המועד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מעיין

  נשלח ע"ימעיין 09:53, 1 בספטמבר 2015

  שלום, התחלתי לעבוד במקום הנוכחי ב 10.4.15. בתפקיד הנוכחי אין אדם נוסף שמבצע אותו או יודע לבצע לכן לא מאפשרים לי לצאת לחופשות לבקשתי במהלך השנה. מנגד, בחגים סוכות ופסח כל העובדים יוצאים לחופשה. השאלה שלי היא כזו - במידה ו"מכריחים" אותי לצאת לחופשה (גם בערבי חג ראש השנה, כיפור וסוכות) וגם בחול המועד של סוכות, האם אני זכאית לדרוש תשלום עבור ימים אלה? אני מבינה שאם היו לי מספיק ימי חופשה הייתי יכולה לקחת אותם, מכיון שאני לא עובדת מספיק זמן וניצלתי יום חופש אחד על חשבון תשעה באב, יש לי אולי 3 ימי חופשה בסך הכל. סך כל הימים של ערבי החג וחול המועד סוכות יוצא 7 ימים סך הכל, האם אני רשאית לדרוש תשלום עבור כל הימים האלה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:15, 2 בספטמבר 2015

  מעסיק חייב להוציא את העובד לחופשה בתשלום ואינו רשאי לשלם פדיון חופשה במהלך העבודה. ניתן לתבוע פיצוי על אי מתן חופשה בתשלום במשך 3 שנים.
  המעסיק הוא אשר קובע את מועדי החופשה. החופשה תהיה רצופה, אלא שבהסכמת העובד והמעסיק ובאישור ועד העובדים במקום, אם ישנו, אפשר לחלקה, ובלבד, שפרק אחד ממנה יהיה לפחות שבעה ימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.