פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מעיין

    נשלח ע"ימעיין 07:57, 13 בספטמבר 2015

    היי, בעלי פוטר מעבודתו בתאריך 1.8... נאמר לו על ידי המעסיק שישלם לו חודש מראש ושאין צורך שיגיע לעבודה. בעלי עבד שנתיים ו-11 במקום עבודתו. שאלתי היא כזאת, תוך כמה זמן הוא אמור לקבל את הפיצויים? והאם זה נכון שהוא צריך לטפל בכל הפרוצדורה מול חברת הביטוח?( ככה נאמר לו על ידי הנהלת חשבונות), במידה וכן, מה עלינו לעשות? תודה רבה ושתהא שנה טובה😊

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    10:38, 16 בספטמבר 2015

    על פי חוזר שהוציא הממונה על הביטוח חייבת חברת הביטוח או קרן הפנסיה לשחרר את צבירת הפיצויים בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים תוך 30 יום מהיום בו הומצאו לקרן הפנסיה או חברת הביטוח כל המסמכים הנדרשים לשחרור הכספים.
    סעיף 20(ה) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958. מעסיק שלא עמד בחובת ההודעה לקופת הגמל על שחרור כספי פיצויי הפיטורים לטובת העובד, תוך 15 יום מיום הפיטורים, תחול עליו חובת תשלום פיצויי הלנה בגין כל תקופת האיחור.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.