• 17 בספטמבר 2015

  תנאים סוציאלים

  שלום,
  אמי עבדה בחנות עד לחודש אוגוסט במשך כ - 10 חודשים, לאחר שבעלת החנות פיטרה את המוכרות וסגרה את החנות, אנחנו רוצים לדעת האם מגיע לה, דמי הבראה, ימי חופש ואם כן איך ניתן לדעת כמה ?
  תודה רבה על התייחסותכם, שנה טובה.

  17 בספטמבר 2015
 • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 20 בספטמבר 2015

  תנאים סוציאלים

  במקרה בו מקום העבודה נסגר והמעסיק אינו משלם את כל זכויות העובדים, יש לנקוט בהליכי פשיטת רגל, (מעסיק עצמאי) או פירוק (מעסיק שהוא חברה בע"מ) ולאחר מכן ניתן להגיש תביעה לתשלום הזכויות שלא שולמו למוסד לביטוח לאומי.
  בדרך כלל הבעיה היא בעלויות בקשת הפירוק (מעל ל-5,000 ₪ שיש לשלם בתחילת ההליך עבור אגרות ופרסומים). לשם כך, רצוי לארגן את כל העובדים. אם עדיין לא ננקטו הליכי פשיטת רגל נגד המעסיק, ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה נגד הבעלים באופן אישי על כך שלא דאגו להליכי פשיטת רגל או פירוק.בעקבות תביעה כזאת יאלצו בדרך כלל הבעלים לשאת בעלויות הליכי פשיטות הרגל או הפירוק אחרת ידרשו הם לשלם באופן איש את זכויות העובדים שלא שולמו.לכן מומלץ לפנות לייעוץ משפטי לצורך ליווי בהליכי הפירוק.
  באשר לשאלת ההבראה-דמי הבראה משולמים לעובד בותק של שנה אחת - 5 ימי הבראה. עובד בעל ותק נמוך משנה אינו זכאי לקבלת דמי הבראה. לעניין החופשה- כמות ימי החופשה משתנה לפי הותק ולפי ימי העבודה בשבוע: ב-4 השנים הראשונות כמות ימי החופשה הם 12 לשנה לעובד 6 ימים בשבוע ו-10 לשנה לעובד 5 ימים בשבוע.

  20 בספטמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?