עבודה בשבת - סירוב - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 11:15, 27 בספטמבר 2015

  שלום, אני עובד כ-3 שנים במפעל כעובד במעבדה. לאחרונה זומנתי לשיחה ובה הוצב האולטימטום הבא: או שאני עובד גם בשבתות (שבת לשתיים) או שאקבל מכתב פיטורין. הצהרתי שאינני מוכן ולכן קיבלתי זימון לשימוע לפני פיטורים. מה החוק בנושא? מה ניתן לעשות בשלב זה? בברכה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:55, 29 בספטמבר 2015

  סעיף 9ד. לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951 קובע כי :

  (א) עובד שמעבידו דורש ממנו לעבוד בימי המנוחה השבועית, או שהודיע לו על כוונתו לדרוש ממנו לעבוד כאמור, רשאי להודיע למעבידו, לא יאוחר משלושה ימים מיום הדרישה או ההודעה כאמור, שהוא אינו מסכים לעבוד בימי המנוחה השבועית על פי איסור שבמצוות דתו שאותן הוא מקיים.

  (ב) מעביד רשאי לדרוש מעובד שהודיע לו כאמור בסעיף קטן (א) שימסור לו, לא יאוחר משבעה ימים מיום הדרישה, תצהיר בכתב לפי סעיף 15 לפקודת הראיות (נוסח חדש), התשל"א-1971, ובו הפרטים כאמור בסעיף 9ג(ב).

  סעיף 9ה. לחוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951 קובע כי :

  מעביד רשאי לשנות באופן סביר את תנאי עבודתו וסדרי עבודתו של מי שהודיע לפי סעיפים 9ג או 9ד, שאינו מסכים לעבוד בימי המנוחה השבועית.

  בנסיבות העניין מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון האם בנסיבות העניין מדובר בפיטורים שלא כדין על רקע אפליה מטעמי דת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.