פנסיה פיצוים וטופס 161 - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 18:28, 6 באוקטובר 2015

  שלום עזבתי את העבודה אחרי 13 חודשים בגלל מצבי הרפואי ובאישור רופא תעסוקתי וברצוני להוציא את כספי הפנסיה והפיצוים מחברת מגדל ואני צריך טופס 161 ומכתב הפסקת עבודה בשביל להוציא את הכסף בסיום העבודה המעסיק אמר לי שזה לוקח חודשיים ואני האמנתי לו. עכשיו עבר כמעט 4 חודשים והמעסיק לא עונה לפאלפונים שלי וגם לא להודעות מה עליי לעשות? ושאלה שנייה דיברתי עם מגדל והם אמרו לי שיש לי 6 אלף שקל כספי פנסיה ופיצוים ביחד ופיצוים לפי מה שאני מבין זה גובה המשכורת האחרונה המשכורת שלי הייתה 7 אלף שקל ואני חושב שמגיע לי יותר מ6 אלף שקל האם אני טועה ועם לא מה עליי לעשות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:17, 7 באוקטובר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, סעיף 20(ה) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958 קובע כי מעסיק שלא עמד בחובת ההודעה לקופת הגמל על שחרור כספי פיצויי הפיטורים לטובת העובד, תוך 15 יום מיום הפיטורים, תחול עליו חובת תשלום פיצויי הלנה בגין כל תקופת האיחור. גם מעסיק שאינו מעביר לקופת הגמל טופס 161 של מס הכנסה, ועל ידי כך מונע מהקופה לשלם לעובד את פיצויי הפיטורים שהצטברו באותה קופה, פועל שלא בתום לב ועל כן יש לחייבו בפיצויי הלנת פיצויי פיטורים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.