• 6 באוקטובר 2015

פנסיה פיצוים וטופס 161

שלום עזבתי את העבודה אחרי 13 חודשים בגלל מצבי הרפואי ובאישור רופא תעסוקתי וברצוני להוציא את כספי הפנסיה והפיצוים מחברת מגדל ואני צריך טופס 161 ומכתב הפסקת עבודה בשביל להוציא את הכסף בסיום העבודה המעסיק אמר לי שזה לוקח חודשיים ואני האמנתי לו. עכשיו עבר כמעט 4 חודשים והמעסיק לא עונה לפאלפונים שלי וגם לא להודעות מה עליי לעשות? ושאלה שנייה דיברתי עם מגדל והם אמרו לי שיש לי 6 אלף שקל כספי פנסיה ופיצוים ביחד ופיצוים לפי מה שאני מבין זה גובה המשכורת האחרונה המשכורת שלי הייתה 7 אלף שקל ואני חושב שמגיע לי יותר מ6 אלף שקל האם אני טועה ועם לא מה עליי לעשות?

6 באוקטובר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 7 באוקטובר 2015

פנסיה פיצוים וטופס 161

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, סעיף 20(ה) לחוק הגנת השכר, התשי"ח-1958 קובע כי מעסיק שלא עמד בחובת ההודעה לקופת הגמל על שחרור כספי פיצויי הפיטורים לטובת העובד, תוך 15 יום מיום הפיטורים, תחול עליו חובת תשלום פיצויי הלנה בגין כל תקופת האיחור. גם מעסיק שאינו מעביר לקופת הגמל טופס 161 של מס הכנסה, ועל ידי כך מונע מהקופה לשלם לעובד את פיצויי הפיטורים שהצטברו באותה קופה, פועל שלא בתום לב ועל כן יש לחייבו בפיצויי הלנת פיצויי פיטורים.

7 באוקטובר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?