שעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 07:12, 7 באוקטובר 2015

  אני עובדת על בסיס שכר גלובאלי - שעתי. כלומר, השכר לחודש הוא X במידה ואני מגיעה למספר השעות שצריך לעבוד באותו החודש ( 9 שעות X ימי עבודה לחודש). במידה ואני עובדת פחות ממספר השעות הנדרש אני מקבלת פחות ובמידה ועושה שעות נוספות - מקבלת יותר. השאלה שלי - השעות מחושבות ברמה חודשית. האם זה חוקי? לדוגמא: אתמול עבדתי 12 שעות, עקרונית יש 3 שעות נוספות לאותו היום. אבל בסך החודשי של השעות הגעתי בדיוק למספר השעות הנדרש. לכן, בעצם לא ישולמו שעות נוספות עבור הימים בהם עבדתי מעל 9 שעות. בשורה התחתונה, האם המעסיק צריך להתייחס לשעות לשעות נוספות ברמה יומית או חודשית? תודה מראש!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:26, 7 באוקטובר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, על פי החוק עובד זכאי לגמול שעות נוספות על עבודה מעל 8 שעות ליום או מעל 43 שעות בשבוע. המעסיק יכול לשלם בגין השעות הנוספות כתוספת שעות נוספות גלובליות. תוספת שעות נוספות גלובלית היא כדין אם היא משולמת כרכיב נפרד בתלוש השכר ואם התשלום מתאים לסכום השעות שהעובד עבד בפועל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.