סטטוס חופשת מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • alma

  נשלח ע"יalma 10:26, 7 באוקטובר 2015

  אני נמצאת בסטטוס מתמשך של מחלה עם אישור רפואי מעל לחודש. כרגע עוד לא יכולה לממש אובדן כושר עבודה כי לא חלפו 3 חודשים המעביד מציע לי חודש משכורת במתנה ואפשרות לשקול חזרה לעבודה כשאחלים. שאלותי האם הצעתו של המעביד כאילו פיטורים / סיום יחסים האם מותר למעביד לסיים יחסים לפטר אותי במצב של חופשת מחלה?? האם ניתן לסיים את עבודתי אצלו עם הבטחה בעל פה שכאשר אבריא נתחיל מחדש? האם צריך שיתחייב בהודעה כתובה? האם יש דרך להסדיר מול המעביד הפסקת עבודה למשך זמן עד שאחלים? מה עלי לדרוש ומה עלי לוודא ולהבטיח שלא אפגע בהסדר כזה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:51, 7 באוקטובר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, מעסיק אינו רשאי לפטר עובד בתקופת ימי המחלה הצבורים לזכותו על פי חוק או הסכם אולם אין מניעה לעשות כן לאחר מכן בכפוף לחובת תום הלב ותשלום כל זכויותיו של העובד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.