שימוע !!! - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עידו

  נשלח ע"יעידו 10:45, 8 באוקטובר 2015

  שלום אני חייב עזרה !! אני עובד בחברת מכירות כבר מעל 3 שנים במשרת סטודנט (4 פעמים בשבוע) לאחרונה ביצועי ירדו (שחיקה) לא התעוררתי למשמרת השבוע וזימנו אותי לשימוע ביום חמישי (היום). היה אמור להיות לי משמרת בחמישי בערב ובשישי. שמתי לב שהורידו אותי מהמשמרות עוד לפני השימוע . אם זה חוקי? והאם הם צריכים לשלם לי על זה? והאם כדאי לי לשלוח SMS למנהל "אני לא מבין למה הורדת אותי מהמשמרות עוד לפני השימוע?"

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:38, 8 באוקטובר 2015

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה. כמובן שאם יחליטו על סיום עבודתך, עליהם לתת לך הודעה מוקדמת לפי החוק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.