ימי חופשה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • קרן

נשלח ע"יקרן 15:08, 8 באוקטובר 2015

שלום רב, אני עובדת מזה 8 שנים במשרד רו"ח, ומחתימה כרטיס באופן קבוע. בכל שנות עבודתי לא הוצגו בתלוש השכר יתרת ימי חופשה ומחלה וניצול שלהם בפועל. כך זה גם ליתר העובדים. לאחרונה הבוס שלי החליט "להתחשבן" עם העובדים על ימי החופשה משנת 2012 ועד היום, לפי כרטיסי נוכחות. לטענתו אני חייבת לו כ- 15 יום מאז ועד היום, לפי ימים בהם לא החתמתי כרטיס. יצוין שלא זכור לי ולא כתוב האם מדובר במחלה או חופשה, וזה כולל את שניהם. הוא רוצה לקזז את הימים הללו מהשכר. מה עלי לעשות? נ.ב. ראיתי שבחוק הוא חייב לנהל פנקס ימי חופש והוא לא עשה זאת ולכן אין רישום מסודר, והאסמכתה היחידה היא החתמת כרטיס. מה לעשות? האם זה חוקי?? תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

17:46, 8 באוקטובר 2015

על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים, לרבות תלושי שכר. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, נראה כי בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. אם הדבר נעשה לגבי כל העובדים בחברה, יש 3 דרכים עיקריות להתמודד מול המעסיק: (א) העובדים רשאים להתאגד (מומלץ לפנות לסיוע משפטי לשם כך). (ב) ניתן להגיש תביעה ייצוגית נגד המעסיק, אפילו על ידי עובד שכבר סיים עבודתו. (ג) בנסיבות של הפרת חוקי העבודה מומלץ לפנות בתלונה למשרד התמ"ת. ניתן לעשות זאת בכתובת זאת:
    http://www.moital.gov.il/cmsTamat/SendMail.aspx#form

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.