עוד שאלות על חופשת מחלה מתמשכת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • alma

  נשלח ע"יalma 21:30, 8 באוקטובר 2015

  תודה על תשובתך הקודמת משכורת אחרונה תשולם (חלקית) על סמך יתרת ימי מחלה וימי חופשה שצבורים לזכותי. אך אני עדין ממשיכה בחופשת מחלה ללא ימי מחלה צבורים. שאלותי: האם בתקופה זו עדין קיימים ביני למעביד יחסי עבודה ? (לא נקט בהודעת פיטורים) גם כשלא אקבל משכורת? מי משלם את הביטוח הלאומי ומס בריאות? האם אפשר להמשיך את היחסים לתקופה ללא תשלום? ועד איזה פרק זמן? האם בתקופה זו אוכל לעבוד מהבית אצל מעסיק אחר? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:25, 11 באוקטובר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי. כעקרון, תקופת מחלה בה משולמים דמי מחלה מהמעסיק נחשבת לחישוב זכויות התלויות בותק (חופשה, הבראה, פיצויי פיטורים, פנסיה) אולם חופשת מחלה המשולמת על ידי גוף אחר מהמעסיק (כגון קצבת נכות מחברת ביטוח או קרן פנסיה או מהמוסד לביטוח לאומי) אינה נחשבת לצורך חישוב זכויות כאמור. מעסיק אינו רשאי לפטר עובד בתקופת ימי המחלה הצבורים לזכותו על פי חוק או הסכם אולם אין מניעה לעשות כן לאחר מכן בכפוף לחובת תום הלב ותשלום כל זכויותיו של העובד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.