שכר בסיס + שעות נוספות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 06:08, 20 באוקטובר 2015

  קבעתי עם הבוס שהשכר בסיס שלי יהיה 8,000 שקל, בתלוש האחרון שקבלתי נלקחו 500 שקל מהשכר בסיס לטובת ש.נ גלובליות, ששאלתי את המעסיק לפשר העניין נאמר לי "ההגדרה שעות נוספות גלובליות היא הגדרה נכונה שלא תשתנה והיא מהווה חלק מהבסיס לשם חישובי "סוציאליות", פיצויים וכד' כך שמבחינתך הבסיס הוא 8000 ש"ח" האם זה צעד חוקי מבחינתו? אני חייב לציין שלא סוכם בינינו על שעות נוספות.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:28, 20 באוקטובר 2015

  תוספת שעות נוספות גלובליות נועדה למנוע חישוב חודשי של התשלום עבור השעות הנוספות.
  תוספת שעות נוספות גלובלית היא כדין אם היא משולמת כרכיב נפרד בתלוש השכר ואם התשלום מתאים לסכום השעות שהעובד עבד בפועל. תוספת בגין שעות נוספות גלובליות אינה יכולה לשמש את המעסיק כדי להתחמק מתשלום גמול שעות נוספות כאשר היא נמוכה מדי.מצד שני תוספת שעות נוספות גלובלית גבוהה מדי עשויה לשמש את המעסיק כדי להתחמק מתשלום זכויות נלוות על כל השכר שכן זכויות נלוות כגון פיצויי פיטורים חופשה וכדומה מחושבים רק לפי שכר היסוד וללא תוספות

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.