סעיף המנעות מתחרות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שלמה

נשלח ע"ישלמה 14:42, 21 באוקטובר 2015

שלום, בחוזה שלי מופיע הסעיף הבא: המנעות מתחרות - העובד מתחייב להמנע מתחרות עם החברה , מכל סוג , לרבות כל מידע הנוגע והקשור לעסקיה של החברה במישורין או עקיפין , אשר יגיע אליו במהלך עבודתו בחברה, והכל הן בתקופת עבודתו בחברה והן לאחר שיסיים את עבודתו בחברה מכל סיבה שהיא. מעבר לעבודה אצל מתחרה יותר לאחר שנת צינון. השאלה שלי היא כזאת - החברה שאני שכיר בה מעוניינת להפסיק לעבוד בתחום מסויים ומעוניינת למכור אותו ואת הלקוחות של התחום הזה לחברה אחרת. במקביל לעבודתי בחברה אני עובד כעוסק פטור. אחד הלקוחות "הנמכרים" לא מעוניין לעבור לעבור עם החברה שאיתה נסדר ההסכם ומעדיף לעבוד מולי כפרילנסר. האם יש בעיה חוקית עם זה בגלל סעיף אי התחרות ? או שהסעיף לא בתוקף מהרגע שהחברה מפסיקה לעבוד בתחום הזה ? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:04, 25 באוקטובר 2015

שים לב שהסעיף מתייחס גם לכל מידע הקשור לחברה אשר יגיע אליך במהלך עבודתך. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי בנושא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.