התפטרות עקב מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • בת של 1

  נשלח ע"יבת של 1 19:00, 26 באוקטובר 2015

  שלום, אמי אובחנה לפני מס' חודשים כחולה בסרטן השד, אך כרגע איננה מטופלת באופן קונבנציונלי בשל סוג הגידול שלה. היא עובדת כמרצה ומקבלת שכר מרצים. עכשיו היא כנראה מפסיקה או תפחית מלעבוד עקב המחלה. הבנו כי עליה למצות את ימי המחלה בכדי לקבל קצבת נכות? האם זה נכון? ממה שהיה ידוע לה כעובדת בשכר מרצים לא מגיעים לה ימי מחלה, ולכן היא מעולם לא קבלה אותם פשוט הודיעה על היעדרות.האם זה נכון? אם בכ"ז מגיעים לה ימי מחלה, האם יש אפשרות לבקש אותם רטרואקטיבית כמובן בהוצאת האישורים הנדרשים? אם היא תצטרך לקחת ימי מחלה עכשיו, באיזו צורה הם ניתנים? היא לימדה השנה יומיים בשבוע ושנה שעברה שלושה. לגבי הפסקת העבודה- האם יש דרך ספציפית שבה יש להודיע על ההפסקה? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:54, 2 בנובמבר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.