זכאות לדמי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שאנל ליאני

נשלח ע"ישאנל ליאני 07:51, 31 באוקטובר 2015

הנני עובדת בעבודת משמרות וברצוני לדעת אם בשבוע מסוים בו עבדתי יום אחד בלבד, יומיים היה חג ולאחר מכן נותרו 4 ימים בהן הייתי במחלה אם אני זכאית לקבל דמי מחלה עד ליום ה-4 כולל? כלומר מיום רביעי עד שבת (כשברביעי אינני מקבלת כלום היות וזה היום הראשון של המחלה)

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

15:32, 2 בנובמבר 2015

לפי חוק דמי מחלה, תקופת המחלה של עובד במשכורת חודשית כוללת ימי מנוחה שבועית וחגים, כך שיש לנכות ימים אלה ממכסת ימי המחלה הצבורה לזכותו, ואילו, לגבי עובד ששכרו משולם על בסיס שעתי/יומי, החוק קובע כי תקופת המחלה שלו אינה כוללת ימי מנוחה שבועית וחגים. לכן אין לנכות ימים אלה ממכסת ימי המחלה הצבורה לזכותו, אלא אם כן הוא נוהג לעבוד בימי מנוחה וחגים על פי היתר.

תגובה
  • 15:14, 3 בנובמבר 2015

אם כך, ישנו חוק שאומר כי היות ואסור לעבוד 7 ימים בשבוע אלא 6 ימים, לכן הנני זכאית לקבל עבור 6 ימים בלבד מחלה?...גם אם הייתי 7 ימים חולה?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.