פיטורין בגין מבחן נכשל - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 08:53, 6 בנובמבר 2015

  שלום רב, התקבלתי לעבודת הדרכה לפני כמה חודשים. העבודה כרוחה בידע הנרכש על ידי מקום העבודה עצמו. כלומר, מביאים לנו חוברות לימוד והמדריכים צריכים להדריך לפי החוברות. לפני כשבוע עשו לנו מבחן בו בדקו את רמת הבקיעות שלנו בחומר. השבוע כל העובדים קבלו מאיים שמציין שישנם כמה עובדים שלא עברו את המבחן ולכן הם עושים מבחן חוזר ואם הם לא יעברו המקום ישקול את המשך עבודתם בצוות ההדרכה של המקום. חשוב לציין שמבחן זה אינו הוזכר בראיון העבודה ולא נכלל בתנאי העסקה של המקום. בנוסף, איני זוכר אם מבחן זה נמצא בחוזה העבודה שחתמנו עליו בתחילת עבודתנו במקום. שאלתי היא - האם זה אפשרי לפטר בגלל מבחן זה? תודה רבה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:07, 8 בנובמבר 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים, ולכן יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.