• 20 בנובמבר 2015

    השלמת פיצויים וסעיף 14

    אני עובד 3 שנים במפעל לעיבוד שבבי שחל עליו הסכם פנסיה קיבוצי של התעשיה וחל עלינו סעיף 14 על כל העובדים.המעביד מפריש לכל עובד לקרן הפנסיה שלו (קרן חדשה בכלל חברה לביטוח)רק 6% לפיצויים ואת הגמל רגיל כמו שחייב.

    המעסיק החליט לפטר חלק מהעובדים,האם חייב להשלים לנו פיצויים עד לגובה של 8.33 ?????

    האם על שעות נוספות בפועל(לא פיקטיביות) מגיע לנו לקבל סוציאליות?

    במידה והיה מפקיד לכל אחד 8.33 והוא מפטר אותנו האם גם אז היה חייב להשלים אם היה חסר ?

    20 בנובמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 22 בנובמבר 2015

    השלמת פיצויים וסעיף 14

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
    ככלל, אם הסכם העבודה (או הסכם קיבוצי) קובע הסדר לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים והמעסיק הפקיד לפנסיה שיעור מלא (8.33%) במשך כל תקופת העבודה אז המעסיק אינו צריך להשלים חוב ותק לפיצויים והוא יוצא ידי חובתו בשחרור כספי הצבירה. הסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים מאפשר למעסיק לשחרר לעובד את צבירת הפיצויים מבלי להשלים חוב ותק. אפשרות זאת עומדת למעביד רק לגבי התקופה שבה הופקדו הפקדות מלאות לפיצוים דהיינו 8.33% לגבי כל השכר הפנסיוני.
    כמו כן, ככלל, במצב הרגיל אין חובה להפקיד לפנסיה על עבודה שמעבר לשיעור המשרה הרגיל. המשמעות שהמעסיק אינו חייב להפקיד לפנסיה עבור עבודה בשעות נוספות.

    22 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?