האם מותר לפטר בעת מחלה ארוכה במיוחד? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 21:24, 21 בנובמבר 2015

  לפני כשנתיים ילדתי, התפטרתי מעבודתי ונשארתי עם התינוק. כשהיה בן שנה וחצי התחלתי לעבוד במקום חדש ואחר, אולם לצערי חודשיים וחצי לאחר תחילת עבודתי נפצעתי בביתי באופן מורכב. מאז במשך כארבעה חודשים אינני עובדת בהוראת הרופאים. הגשתי לביטוח לאומי תביעה של תאונות אישיות (מקבלים תשלום עבור 90 ימי מחלה), וכעת אני מגישה תביעה לנכות. מה מקום העבודה שלי אמור לעשות? האם מותר להם לפטר אותי, הרי קשה לי לסייע להם וכנראה שלא אוכל לחזור לעבודה גם בחודשיים הקרובים. מצד שני אני מאוד חבל לי להפסיד את עבודתי. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:19, 22 בנובמבר 2015

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני. ככלל, מעסיק אינו רשאי לפטר עובד בתקופת ימי המחלה הצבורים לזכותו על פי חוק או הסכם אולם אין מניעה לעשות כן לאחר מכן בכפוף לחובת תום הלב ותשלום כל זכויותיו של העובד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.